Aktualności

Witamy na nowej stronie wystawy opisującej osobę oraz dokonania prof. Władysława Jewsiewickiego. Rozszerzenie projektu obejmującego promocję oraz opiekę nad ekspozycją o pozyskanie całego naukowego dorobku prof. Jewsiewickiego (kolekcja materiałów archiwalnych), zaowocowało nie tylko kolejnymi wyjazdami wystawy w Polskę, podjęciem współpracy ze znaczącymi instytucjami w kraju w kwestii digitalizacji kolekcji, ale również w powstaniu nowej szaty graficznej strony internetowej.

 

Po zakończeniu przedsięwzięcia związanego z obchodami 100-LECIA POLSKIEGO FILMU w grudniu 2009 roku (szczegółowe informacje znajdą Państwo w historii wystawy ), ekspozycja przeszła gruntowną renowację, tak aby już przez cały maj 2010 gościć w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu  (zapraszamy go galerii ), a następnie, aby towarzyszyć 56. Ogólnopolskiemu Konkursowi Kina Niezależnego w Koninie  w dniach 17-20 czerwca szczegóły na stronie festiwalu: www.okfa.ckis.konin.pl  oraz w zakładce historia wystawy .

Wystawa towarzyszyła Letniej Akademii Filmowej – Warsztatom Filmu Animowanego  organizowanym przez Legnickie Centrum Kultury. Szczegóły pod adresem: www.lck.art.pl .